Dieta Bezglutenowa

Dieta bezglutenowa dostarcza nam 5 pełnowartościowych posiłków. W tej diecie wykluczono gluten- czyli szczególny rodzaj białka, który może powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego. W diecie ograniczane są zboża takie jak pszenica, jęczmień oraz żyto. W zamian wykorzystywane są produkty będące źródłem węglowodanów złożonych niezawierające glutenu, np. kasze, ryż oraz zboża naturalnie bezglutenowe, jak komosa ryżowa czy amarantus. Dieta idealnie nadaje się dla osób z nietolerancją glutenu.

Wolisz inną dietę?

Zobacz wszystkie diety

Mieszanka białek znajdujących się m.in. w pszenicy, życie oraz jęczmieniu to inaczej gluten. Kojarzy się on głównie z pieczywem, ale występuje także w makaronach, kawie zbożowej, słodyczach czy w innych półproduktach. Osoby, które nie tolerują tego składnika w jedzeniu, odczuwają nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Ich jadłospis musi być odpowiednio dopasowany i pozbawiony produktów, które powodują złe samopoczucie.

Główną przyczyną wyboru diety bezglutenowej są z reguły zalecenia medyczne. Oprócz tego cieszy ona popularnością również u osób, które nie mają alergii na to białko, ale chcą się zdrowo odżywiać lub zredukować masę ciała.

Stosując ją samodzielnie, trzeba uważać na to, aby nie wpaść w glutenowe pułapki, czyli dokładnie analizować skład kupowanych produktów, mieć wiedzę, w jakich może występować (np. wędlinach, przetworach rybnych) oraz pamiętać o dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych. Proponujemy więc zdecydowanie prostsze rozwiązanie, czyli dietę pudełkową bez glutenu na dowóz w Poznaniu!

Catering bezglutenowy Poznań

W naszej firmie zajmujemy się szeroko pojętym cateringiem zdrowej żywności. Jeśli należysz do osób, których organizm nie toleruje glutenu, to możemy zaproponować Ci smaczną i bezpieczną dietę! Stworzymy ją na podstawie tego, co najbardziej lubisz, z wyłączeniem artykułów spożywczych, które są źródłem tej mieszanki białek. W zamian zaoferujemy Ci zdrowe, alternatywne rozwiązania w codziennym jadłospisie.

Proponowana przez nas dieta w formie cateringu na dowóz w Poznaniu może zawierać wiele dań, które uwielbiasz, ale przygotowanych np. na bazie mąki bezglutenowej. W dostarczanych pudełkach znajdziesz więc różnorodne wyroby zbożowe, naleśniki czy ciasta. Dzięki nam poznasz również nowe potrawy, które są nie tylko smaczne, ale i stosowane w tej diecie.

Przygotujemy dla Ciebie pięć idealnie skomponowanych posiłków na każdy dzień i dostarczymy pod wskazany przez adres w Poznaniu lub jego okolicach. Przekonasz się, że będą one wystarczające dla Twojego organizmu, a przede wszystkim będziesz się po nich dobrze czuć!

Dieta pudełkowa bez glutenu

Podstawą proponowanej przez nas diety pudełkowej bez glutenu są świeże warzywa, owoce, rośliny strączkowe, pestki, orzechy. Nie zabraknie w niej także mięsa czy ryb oraz aromatycznych ziół. Nie ma mowy o żadnych niedoborach pokarmowych! Wszystko jest dokładnie skalkulowane.

Zamawiany u nas catering bezglutenowy to same korzyści! Otrzymujesz pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane posiłki. Nie tracisz czasu na kupienie wszystkich niezbędnych składników i przygotowywanie jedzenia oraz zmywanie. Menu, które serwujemy Ci każdego dnia, jest dostosowane do potrzeb Twojego organizmu i stylu życia, jaki prowadzisz. Nie ma mowy o nadmiarze kalorii w żadnym daniu! Możesz więc równocześnie zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Korzystając z naszych propozycji diety bezglutenowej, unikasz m.in. soli, utwardzonych tłuszczów czy niezdrowych olejów, a także sztucznych konserwantów czy dodatków smakowych. Zyskujesz w pełni zdrowe posiłki na dowóz w atrakcyjnej cenie. Wyeliminujesz w ten sposób także ryzyko przypadkowego spożycia glutenu.